Wytrawne dodatki kuchenne.

We wnętrzach aurę ostatnimi czasy wprowadzają style jak modern classic, art deco czy Hampton. Dzięki tym stylom rozgościła się na dobre elegancja. Projektanci wnętrz wytrawną elegancję tworzą nie tylko za pomocą sofy, stołu, komody ale również małych kuchennych dodatków.

W pomieszczeniach w strefie przygotowania posiłków głównie znajdują się przedmioty użytkowe, podręczne, służące jedynie do przyrządzania posiłków. Podręczne przedmioty mają za główne zadanie ułatwiać w wykonywaniu kulinarnych zadań. Jednak ówcześnie nie tylko funkcjonalność jest najważniejsza. Przedmioty mają drugie zadanie jakim jest cieszenie oka użytkownika. Czyli każdy pojawiający się na półkach domowych przedmiot uznaje się za ważne odzwierciedlenie stylu i gustu. Wtedy takie dodatki można śmiało eksponować na kuchennych półkach lub przeszklonych szafkach. Obecnie na rynku znaleźć można wachlarz wytrawnych dekoracji i najlepiej dokonać przeglądu asortymentu, by dobrać najtrafniej do gustu i potrzeb użytkownika.

Zastawa stołowa

Coś co wyjmowane jest od święta, a jednak powinno prezentować się szykownie i godnie. Coś co zajmuje dużo miejsca w szafie, a jednak jak zostaje rozłożone na stole od razu zaprasza gości do biesiady i rozpoczęcia miłej rozmowy. Zastawy stołowe mogą być ze złotymi, srebrnymi lamówkami lub typowe o prostej, białej formie. Czasami wystarczy dodać do starej zastawy nowy element, żeby stała się na nowo piękna i efektowna. Można zastawę wyeksponować w gablocie kuchennej lub pojedyncze filiżanki położyć na półce. Zgodnie z obecnymi trendami prym na kuchennych półkach mają proste i klasyczne elementy wyposażenia, mają urzekać nowoczesnością. Klasyczne nie znaczy wcale nudne. Można wybrać opcjonalnie topowe obecnie geometryczne formy składające się na symetryczny ścieg biegnący równolegle do rantów talerza, filiżanki, kubka.  Art deco również wywarło wpływ na zastawę stołową, którego cechą charakterystyczną jest deseń rybiej łuski i kaskady wachlarzy. Pasują doskonale do modern classic.

Sypkie nie rozsypujące się

Do niedawna sypkie produkty umieszczano w kuchni w plastikowych pojemnikach, nie dających estetycznego doznania, jednak można w nich przechowywać żywność przez długi czas. Na szczęście na rynku są wytworne substytuty w formie pięknych podłużnych słojów. Często są to pękate naczynia zwieńczone szklaną lub niklowaną pokrywą. W takim pojemniku nawet makaron rurki wyglądają dostojnie. Niekiedy wieczka otrzymują dodatkową ozdobę w formie chwostu. Na półce lub blacie można również postawić tradycyjne ginger jars, wyrabiane przez wieki przez chińskich rzemieślników. Orientalne wzornictwo sprawdzi się nawet w nowoczesnej kuchni jako kontrast pomiędzy znanymi prostymi formami.

Dla miłośników trunków

Na liście podręcznych kulinarnych akcesoriów z designerskim wyglądem powinno znaleźć się wyposażenie dla konesera trunków. Przy okazji podniosłych okoliczności obecność coolera na wino lub szampana będzie bez wątpienia atrakcyjnym dodatkiem. Popularności nabrały wiaderka ze stali, reflektowane lub grawerowane. Z tego samego materiału można zakupić stojaki na wina, gdzie wino może oczekiwać w kuchni na blacie na rozlanie. Często takie dodatki znajdują się w rękach projektantów, którzy sprytnie wkomponowują je we wnętrza.

Karafki babci

Jeszcze niedawno karafki szklane kojarzone były z gablotką babci. Dzisiaj nawet młodzi domownicy i projektanci skłaniają się do postawienia na półkę kryształu w formie pamiątki rodzinnej. Szklana karafka wkomponowana w środowisko prostych kieliszków stanowić może wisienkę na torcie.

 

Home Effect Biuro projektowe z Gdańska – szczegółowy dobór materiałów

image

 

 

 

Menu