Łazienka na pokaz.

Kamienne blaty, szykowne, eleganckie siedziska, drewniane okładziny na ścianie, złote, szklane dodatki- takie elementy bardzo często widujemy w pomieszczeniach dziennych. Z mniejszą frekwencją pojawiają się w łazienkach, gdzie na pierwszym miejscu stawiana jest praktyczność. Od jakiegoś czasu projektanci kładą duży nacisk na pogodzenie dwóch stron wnętrzarskiego medalu, tworząc łazienki z salonowym wdziękiem.

Łazienka stanowi najintymniejsze pomieszczenie z całego domu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta strefa higieny nie olśniewała i nie była tak reprezentacyjna jak salon. Głównie chodzi o charakter wystroju niż zaaranżowanie salonu kąpielowego w dużym pomieszczeniu. Aby wykreować elegancką, a przy tym niezwykle komfortową całość należy wybrać stosowne materiały wykończeniowe i wyposażenie. Dzięki temu otrzymamy funkcjonalny pokój kąpielowy z cechami dekoracyjności.

ściany całe glazurze już nie

Tradycyjna łazienka w polskich domach jest za zwyczaj kojarzona z obecnością glazury. Opatrzenie się tradycyjnymi rozwiązaniami skierowało projektantów do poszukania nowych rozwiązań, które by je godnie zastąpiły.
Jednym z nowszych rozwiązań jest zastąpienie płytki o tradycyjnym wybarwieniu panelem wiernie imitującym fakturę drewna. Szczególnie interesująco prezentują się te o gabarytach desek. Taka okładzina emanuje mocą naturalnych materiałów i jest stylowym efektem, który do niedawna spotykany był tylko na podłogach w przestrzeniach dziennych. Nie tylko imitacje drewna są wprowadzane, ale mimo trudnego mikroklimatu tej strefy higieny używa się również drewnianych elementów jak boazeria, mozaika. Ciekawym rozwiązaniem są cienkie listwy ułożone pionowo lub poziomo przypominające fronty zabudowy meblowej, panele w kształcie hexagonów, wielkoformatowe murale, klasyczne kasetony i tafle betonu architektonicznego.

Z pomieszczeń reprezentacyjnych zaciągnięto również parkiety układane w jodełkę z imitujących drewno wykładzin winylowych, czy spektakularne kamienne mozaiki. Łazienka w dzisiejszych czasach może z łatwością stanowić enklawę prestiżowego luksusu przy odpowiednim doborze materiałów.

Home Effect – nietuzinkowe wnętrza

Home Effect

image

 

 

 

Menu