Energia w nowoczesnym wnętrzu.

Obecnie wnętrze powinno znajdować swoje odbicie w trybie życia domowników i nadążać za dynamicznym planem dnia. Potrafi imponować ogólna energia towarzysząca ówczesnym ludziom, którzy nie tylko są aktywni zawodowo, ale również spełniają swoje marzenia hobbistyczne. Głównym celem projektanta wnętrz jest dopasowanie wnętrza do charakteru pracy i życia Klienta, aby ten w pełni mógł realizować się w przestrzeni emanującej kreatywnością i swobodą.

Aura w każdym mieszkaniu powinna być przyjazna z całą sekwencją aranżacyjnych rozwiązań dających wygodę użytkownikowi i tworzących ogólną estetykę poszczególnych stref. Wnętrze nowoczesne w pierwszym odczuciu kojarzy się z zimnem, chłodnymi barwami, surowością, jednak odchodzi się od takiego pojęcia i zastępuje minimalizmem z pozytywną energią. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu wykreować można lokum pełne temperamentu z domowym ciepłem i przytulnością.

Tłem takich nowoczesnych aranżacji może być industrialna czerwona cegła przekładająca się na loftowy klimat, a jednocześnie swoim kolorem przywołuje na myśl ciepło rozpalonego kominka i domowe ciasto pieczone przez babcię. Oprawa okienna również stanowi gwóźdź programu gdzie nie musi być antracytowa barwa a np. ciemny brąz łamiący trochę minimalizm kolorystyczny w nowoczesnym lokum.

Sercem wnętrza nowoczesnego stanowi kanapa, która często jest w postaci obszernego narożnika z dobrego gatunku tkaniny lub skóry. Przy sofie stoi stolik o minimalistycznych kształtach, niski i niejednokrotnie zwieńczony szkłem. Nad kompozycją zawiesza się efektowną lampę o prostych kształtach. Całość doświetla się dodatkowymi oprawami natynkowymi. Ściany mogą zwracać uwagę kontrastowym połączeniom barw np. bieli i grafitu lub ciemnej szarości. W nowoczesnym wnętrzu stawia się nacisk na udogodnienia służące relaksowi po ciężkim dniu w pracy np. zestaw muzyczny, konsole i duży telewizor.

Ogólna maksyma stawiana przy projektowaniu wnętrz przez projektanta wnętrz jest wygoda i umiar. To są dwa słowa będące kluczem do nowoczesnego lokum.

 

Home Effect – pełen profesjonalizm

Home Effect

image

 

 

 

Menu