Beton w aranżacji wnętrz jako surowe wykończenie przestrzeni.

Jednym z istotnych elementów planowania aranżacji wnętrza jest decyzja dotycząca domowych ścian, które już od dłuższego czasu stały się przestrzenią do kreatywnego działania. Pierwszym etapem jest naturalnie wybór koloru ścian i sufitu, natomiast równie ważnym wyborem podczas projektowania mieszkania jest decyzja dotycząca elementów uszlachetniających te powierzchnie, dzięki którym nasze wnętrze uzyska unikalny styl. Jednym z najmodniejszych rozwiązań uznawane są dekoracje z płyt betonowych, które dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, wymiarach, oraz kolorach.

Różnorodność na plus

Przez długi czas beton kojarzony był z surowym wyglądem i często stanowił jedynie konstrukcyjne elementy, między innymi w branży budowlanej. Od pewnego czasu trend się jednak zmienił, a beton uznawany jest za doskonałe rozwiązanie o wielu praktycznych atutach, ale przede wszystkim jako rozwiązanie, dzięki któremu w atrakcyjny sposób wykończyć można projekt mieszkania, uzyskując jednocześnie dodatkowe walory estetyczne.

Beton stosowany do aranżacji wnętrz podzielić można na trzy główne rodzaje:

  • beton architektoniczny,
  • beton dekoracyjny,
  • beton strukturalny.

Zabawa modułami

Najpopularniejszą formą wykonania betonowej ściany stały się płyty ścienne, nazywane często także modułami, wykonane z wielu rodzajów mieszanek betonu. Szczególnie w przypadku miłośników architektury wnętrz loftowych, oraz modernistyczny wykończenia betonowe stanowić powinno ważny element wnętrza ich lokalu, ponieważ stwarzają szanse aby ich aranżacje uzyskały nowoczesny i minimalistyczny styl. Efektownie prezentują się szczególnie kompozycje z dużych modułów wielkości 60 x 60cm, ale także coraz częściej stosowane, a dotychczas mniej standardowe elementy o wymiarach 100 x 50 cm. Oferta modułów betonowych jest obecnie bardzo szeroka, a gama odcieni i faktur urozmaicona. Producenci płyt oferują już nie tylko elementy w kolorach jasnych szarości, oraz ciemnych antracytów, ale także w wielu wybarwieniach płyt imitujących strukturę kamienia, trawertynu, oraz kamienia. Poza walorami estetycznymi, do głównych atutów stosowania modułów betonowych uznać należy wysoką odporność na ścieranie, oraz ponadprzeciętna trwałość materiału.

Ostateczne decyzje

Dobór właściwego materiału należy ostatecznie od indywidualnych preferencji i oczekiwanego efektu. W naszych projektach aranżacji wnętrz firmy Home Effect także często doradzamy i stosujemy rozwiązania z elementów betonowych, dzięki którym uzyskujemy elegancki i modernistyczny styl wykończeniowy. Zachęcamy do kontaktu pod adresem kontakt@homeeffect.pl.

image
Menu