Retro powraca.

Ostatnio we wnętrzach rozgościła się moda na retro dodatki włącznie z elementami o technicznym charakterze.  Nie muszą gościć tylko w loftowych aranżacjach, śmiało można je używać w nowoczesnych projektach. Najlepszym przykładem wykorzystania retro dodatków są porcelanowe włączniki, które królują jako alternatywa dla tradycyjnych form. Jest to propozycja nie tylko dla odważnych, ale dla osób ceniących design odczuwany nie tylko zmysłem wzroku, lecz też dotyku.

Delikatne, zgrabne, niepozorne to są główne cechy porcelanowych włączników, mających za sobą długie lata pięknej tradycji. Obecnie każdy element wnętrza staje się kunsztem designu, włącznie z osprzętem elektrycznym. Jest to grupa przedmiotów o typowo praktycznym wymiarze.  Zróżnicowane wzornictwo daje projektantowi pole do popisu i stwarza wachlarz możliwości. Ówcześnie przebojem stały się warianty porcelanowe w retro stylu, pełniące zarówno część instalacji elektrycznej jak i ozdobę.

Ręczna robota

Włączniki porcelanowe wytwarzane są z surowca kaolinu, odlewane w specjalnie przygotowanych formach, precyzyjnie obrabiane okrągłe kształtki. Na końcu procesu barwione są na pożądany kolor, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. Temu procesowi porcelanowe włączniki zawdzięczają swój wygląd oraz wysoką jakość wykonania, natomiast użytkownik otrzymuje gwarancję intensywnego koloru i odporności na ścieranie i działanie promieni UV. Właśnie to różni porcelanę od plastikowych wyrobów osprzętu elektrycznego. Plastik potrafi się przebarwić z biegiem lat, a porcelanowe włączniki pozostają przez całe dekady nienaruszone. Można zakupić opcje matowe jak i lśniące pięknie na wysoki połysk. 

Domowa biżuteria

Taki osprzęt jest łatwy w utrzymaniu czystości i dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i w różnych wzorach. Te małe cudeńka przypominające guziki porcelanowe zostają wykorzystane coraz częściej we wnętrzach i projektach architektów. Nie tylko w atmosferze Vintage można je zamontować, ale również w projekcie loftowym, dodając charakteru i ozdoby.  Sprawdzi się dobrze jako dopełnienie ceglanej ściany lub wykończonej betonem architektonicznym. Projektanci w różny sposób podchodzą do łączenia osprzętu. Można użyć włączniki solo lub w zestawie, jak również z kablem na wierzchu lub tradycyjnie schowanym.

 

Home Effect – profesjonalne doradztwo i projektowanie

Biuro projektowe z Gdańska

image

Menu