Złoto i miedź w rękach projektantów.

Jakiś czas temu metaliczne dodatki na dobre wkomponowały się do aranżacji wnętrz, szczególnie w słynnych trendach skandynawskich, ale również tych bardziej nowoczesnych – loftowych. W przypadku stylu skandynawskiego stanowią głównie estetyczny dodatek do neutralnych i spokojnych odcieni bieli, jasnych szarości, oraz beżu, dzięki którym mieszkanie uzyskuje scenerie miłego wypoczynku, oraz spokoju, którymi lubimy się otaczać.  Coraz bardziej popularne stają się także kompozycje łączące metalowe elementy o złotych i miedzianych barwach z odcieniami ciemnych granatów, klasycznej czerni, luksusowych szmaragdów, antracytu, oraz bordo.

Powstaje coraz więcej projektów aranżacji wnętrz w których złote konstrukcje lamp, tac, doniczek i kranów, oraz miedzianych konstrukcji stolików kawowych czy tez świeczników doskonale komponują się do ciemnego tła obić kanap i foteli, frontów mebli oraz ścian.  Dzięki temu nasze wnętrze uzyskać może unikalny i oryginalny styl, a strefy w ten sposób wystylizowane dają poczucie odważnego i charakternego miejsca. Dodatkowo efektowne wrażenie estetyczne stanowi połyskujący efekt metali, który kojarzony jest szczególnie ze szlachetnymi aranżacjami królewskimi.

Prestiżowe stały się odcienie granatów, szmaragdów, oraz czerni na których tle miedziany i złoty kolor wyróżnia się, tworząc nietuzinkową aurę. Często wystarczy drobny metalowy akcent w pomieszczeniu o ciemnych barwach, aby efekt stanowił aranżację wyrafinowaną i nietuzinkową.

Najpopularniejszymi elementami złota i miedzi są małe elementy takie jak świeczniki, donice, wazony ale także eleganckie nóżki kanap i sof. Często w projektach designerskich stosowane są także złote lampy jako idealne miejsca do prezentowania efektownych połysków światła. Oświetlenia te przybierają zazwyczaj kształty owalne, w formie bańki, wydłużone kropli lub odwróconej wazy, ale także lampy stworzone z metalowych drutów na przykład na kształt żarówek. Elementy złote i miedziane stanowią także idealne wykończenie ciemnych kuchni, poprzez dodatki w postaci kranów lub uchwytów meblowych, ale także jako wykończenie łazienek jako elementy złotych ram luster oraz armaturę. Takie rozwiązania wykorzystywane są w zestawieniach minimalistycznych i nowoczesnych, ale także we wnętrzach rustykalnych i historycznych, gdzie przybrać mogą formę postarzałych elementów. Coraz częstszym dodatkiem do ciemnych konstrukcji metalowych stanowi drewno, które łagodzi futurystyczny charakter wnętrz i wprowadza domowy u ciepły nastrój. Jeżeli chcesz się przekonać czy połączenie złota i miedzi z ciemnymi odcieniami oraz drewnem stanowić będzie aranżację odpowiednią dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu z Home Effect.

Home Effect

image

 

 

 

Menu